Gebelik

Dolgun Dudaklar İçin 2 Maske Tarifi

Yeni güzellik anlayışlarından biri dolgun dudaklara sahip olmak olmuştur. Dolgun bir dudağa sahip olmak için estetik operasyonlar geçirmenize veya çok yüksek meblağlar ödemenize gerek yok. Evde uygulayacağınız maske tarifleri ile daha dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz. Oldukça basit bu yöntemler sayesinde yalnızca birkaç uygulamadan sonra dudak dolgusu yaptırmış gibi bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Dolgun Dudaklar İçin Maske

Dolgun dudaklara sahip olmak isteyen kadınlar, bu maske tariflerinden birini veya ayrı ayrı zamanlarda her ikisini de uygulayarak daha dolgun bir görünüme sahip dudaklara kavuşabilirler.

  1. Ballı Maske için malzemeler: Birkaç damla zeytinyağı ve bir tatlı kaşığı bal. Bu malzemeleri karıştırdıktan sonra dudaklarınıza uygulayabilirsiniz. Bunu için bir dış fırçası kullanabilirsiniz. Böylece hem dudaklarınızın kuruluğu gidecek hem de parlayıp nemli ve dolgun bir görünüme kavuşacaktır. Kolayca hazırlayabileceğiniz ballı maske tarifini dilerseniz her gün uygulayabilirsiniz.
  2. Dolgun dudak için maske yapmak isteyen kadınların rahatlıkla uygulayabilecekleri maskelerden bir diğeri yulaflı ve yumurtalı maskedir. Bu maske dudaklarınızı hem dolgunlaştıracak hem de oldukça canlı bir görünüm kazandıracaktır.

Yulaflı yumurtalı maske için malzemeler: 1 yumurtanın sarısı ve 5 gr yulaftır.

Maskenin hazırlanışı: öncelikle yumurta sarısını çırptıktan sonra yulafı içine koyup tekrar çırpın ve macun kıvamına getirin.

Maskenin Uygulanışı: Maskeyi uygulamadan önce dudaklarını ve dudak çevrenizi temizleyin. Daha sonra bu karışımı dudak ve dudak çevrenize sürün. 10-15 dakika beklettikten sonra durulayabilirsiniz. Bu maske dudaklarınızı ölü derisinden arındıracağı gibi kırışıklıkları da giderecektir. Aynı zamanda pürüzsüz ve canlı bir dudağa sahip olmak isteyenler özellikle kış aylarında bu maskesi sık sık uygulayarak pürüzsüz, nemli ve dolgun dudaklara sahip olabilirler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu