Dekorasyon

Hangi Oda Nasıl Aydınlatılmalı

Evlerinizde odalarınıza farklı şekilde ışıklandırma sağlayarak daha ferah hale getirebilirsiniz. İyi aydınlatılmış evler her zaman konfor açısından güzeldir. Beyni ve ruhu rahatlatır. Koridor kısımları her zaman yarı şeffaf bir düzenle aydınlatılmalıdır. Koridorlar her zaman odalardan daha az ışık almalıdır. Odaları ışıklandırma sistemleri ile evleriniz ferah hale gelecektir.

Hangi Oda Nasıl Aydınlatılmalı
Hangi Oda Nasıl Aydınlatılmalı

Oda Aydınlatmalar En İyi Nasıl Sağlanır

Yemek odalarınız daha aydınlık olmalıdır. Mutfak ise tavan kısmı geniş ışık veren aydınlatma ile yapılır. Tezgâhın aydınlatma işlemi ise daha net olmalıdır. Odaları Işıklandırma sistemleri bölümleri net ve kesin çizgilerle belirtildiği zaman ev ferah hale gelir. Yatak odalarında ise aplike kullanılır. Abajur ya da kontrol edeceğiniz ışık düzeni daha konforlu bir odayı size sağlar. Gözünüze gelmeyen ışık düzeni önemlidir.

Çocuklarınızın odasında ışık net olmalıdır. Etrafı iyi görmeleri gerekir. Renkleri ilk halleri ile gösteren ışık sistemleri seçin. Çocuk odalarında ışık sistemi iyi ayarlanmalıdır. Tepe ışığı her zaman yeterli olmaz. Masa lambası ve tavan lambası doğru yerde olmalıdır. Ampulleriniz enerji tasarrufları olandan seçilmelidir. Sarı ışık ilk etapta göz yorar. Işığın beyaz olana yakın olması seçilmelidir.

Hangi Oda Nasıl Aydınlatılmalı
Hangi Oda Nasıl Aydınlatılmalı

Aydınlatma sisteminde özellikle bakış açınız ve nereden baktığınız önemlidir. Gözünüzü yormayacak seçimler yapmalısınız. Işık düzgün ayarlandığında sizler gözleriniz yorulmadan ferah bir ortamda kendinizi rahat hissedeceksiniz. Işıklandırma sistemi her odada iyi şekilde ayarlanmalıdır.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu