Teknoloji

İphone Fotoğraf İsmini Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

İphone Fotoğraf İsmini Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılmaktadır? İphone birçok farklı alanıyla kullanıcılara kullanım kolaylığı sağlar. Bizde yazımızda iphone fotoğraf ismin değiştirme işlemi nasıl yapılmaktadır bunu ele alalım.

İphone fotoğraf ismini değiştirme işlemi telefonun güvenliğine zarar vermeden yapmak mümkündür. Birçok kimse tarafından tercih edilen iphone lar sağladığı kolaylıklarla pek çok kimseye cazip geliyor. O zaman bizde yazımızda iphone fotoğraf ismi nasıl değiştirilir? Bunu ele alalım. Fakat bundan önce iphone fotoğraf ismi değiştirme konusunda kısaca bilgi verelim.

İphone Fotoğraf İsmi Değiştirme

İphone fotoğraf ismi değiştirme işlemi genel olarak otomatik yapılır. Fakat yeni güncellemeler ile birlikte dosyalar kısmında artık bu işlemler gerçekleşebiliyor. Ayrıca iphone fotoğraf ismi değiştirme işlemi için sadece iCloud Drive uygulaması kullanılabilir. O zaman yazımızın devamında iphone fotoğraf ismini değiştirme nasıl yapılıyor bunu inceleyelim.

İphone Fotoğraf İsmi Değiştirme Adımları

  • Öncelikle internette tarayıcınızdan indirdiğiniz yada fotoğraf galerinizde bulunan fotoğraflardan herhangi birini seçin.
  • Sonrasında fotoğraflar uygulamasına giriş yapın. Burada ismini değiştirmek istediğinizi belirleyerek fotoğrafı tıklayın.
  • Fotoğraf açıldıktan sonra paylaşma butonuna basın.
  • Fotoğrafı paylaştıktan sonra alt kısımda bulunan dosyalar kaydet seçeneğini tıklayın.
  • Açılan menü üzerinden iCloud Drive uygulamasında herhangi bir dosya seçin ve bitti tuşuna basın.
  • Bundan sonra dosyalarım uygulamasına gidin. Burada yer alan ilgili iCloud Drive dosyasını açın. Sonrasında içerisinde adını değiştirmek istediğiniz fotoğrafı bulun.
  • Adını değiştirmek istediğiniz fotoğrafın üzerine basılı tutun ve açılan pencereler arasından adını değiştirin sekmesini tıklayın.
  • Burada fotoğrafın ismi yazılarak değiştirilir ve bitti düğmesine tıklanır.

Yukarıdaki adımları izleyerek iphone adı değiştirme mümkün hale geldi. Güvenlik gerekçeleriyle bu duruma şüpheli yaklaşılsa da yine de bu işlemin gerekeceği noktalar olabilir. İphone güncellemelerle bünyesinde birtakım eksiklikleri giderir. İphone fotoğraf isim değiştirme de bunlardan biridir. Güncellemelerin beraberinde getirdiği dosyalarım seçeneği eksikleri tamamlamada yardımcı olacak niteliktedir. İphone fotoğraf ismi değiştirmek için muhakkak iCloud Drive uygulamasının olması gerekir. Tüm bunlar yerine getirildiğinde bu işlem tamamlanmış olunur. Ayrıca yukarıda anlattığımız işlemlerii Pad fotoğraf ismi değiştirme olarak uygulayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu