Moda

Prenses Gibi Hissettiren Kombinler 

Kadınlar canlarını sıkan bir şey olduğunda kuaförlerine giderler. Aynı şekilde kıyafet seçiminiz de moralinizi düzeltebilir. Kendinizi prenses gibi hissettiren kombinler böyle zamanlarda neden denenmesin ki? Prenses benzeri bir kıyafet seçimiyle gideceğiniz arkadaş toplantısı kadar moral düzeltici başka şey yoktur.

Kabarık ve Kısa Etekleri Deneyin 

Prenses deyince akla hemen kabarık etekler geliyor. Moda dünyasında bunlara tütü etek deniyor ve mini boy olanları aslında günlük kıyafet seçimlerinde, abartıya kaçmadan kullanılabilir. Romantik tarz seven kızlar kabarık bir mini etek ve üzerine giyilecek uygun bir tişört ile aynı zamanda özgürlüğü de kıyafetlerinde yansıtabilirler. Önemli olan yakıştırmasını bilmektir. Hatta serin havalarda bu kombini deri bir ceketle tamamlayabilirsiniz.

Ünlü Yıldızlar ve İmajları

Prenseslik aynı zamanda eski tarzları çağrıştırıyor. Çağlar öncesine gitmeye gerek yok. Vintage tarzı giyim de size prenseslik hissini tattırabilir. 1960’ların modası içinde çokça yer alan geniş kloş etekleri neden denemiyorsunuz? Hollywood’un ünlü yıldızı Kim Novak 1955 yapımı “Piknik” isimli filmde bazen bu kloş eteklerle dolaştı, dans etti ve pikniğe gitti. Ama herkes ona her yerde bir prenses gibi davrandı. Prenseslik bir imaj meselesi mi yoksa?

Söz prenseslerden açıldığı zaman gerçek prenseslerin giyimlerinden de söz edebiliriz. Günümüzün en ünlü prensesi olan İngiliz Kate Middleton hemen akla geliyor. Artık üçüncü çocuğuna hamile olan prenses hiçbir zaman başına buyruk giyim tarzını deneyemedi. Aksine tam kraliyet ailesi gelini olarak her zaman zarif ve oturaklı kıyafetleri tercih etti. Buna karşılık 2000 yılı olimpiyatlarında Danimarka prensi ile tanışan ve sonrasında evlenen, doğuştan asil kanı taşımayan prenseslerden biri olan Mary Donaldson ise çok daha rahat kıyafetleri tercih ediyor ama şık olmayı da biliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu