Güzellik

PARFÜM KULLANMANIN İNCELİKLERİ NELERDİR?

PARFÜM KULLANMANIN İNCELİKLERİ NELERDİR?

Kişiliğimizle kullandığımız parfümün doğrudan bir ilgisi vardır. Hafif parfümleri daha çok duygusal insanlar seçerken, daha ağır sayılabilecek parfümleri de hareketli bir yaşam tarzı olanlar seçerler. Kullanacağımız parfümü seçerken çok kararsız kalırız. Herkesin, beğenerek seçtiğimiz parfümü hissetmesini ve beğenilmesini isteriz.
Nasıl bir parfüm seçimi yaparsanız yapın mutlaka kullanırken özen gösterin. Mutlaka girdiğiniz bazı ortamlarda yoğun bir parfüm kokusuyla karşılaştığınız olmuştur. O parfümü kullanan kişiye göre ise ortamda çok güzel bir parfüm kokusu vardır. Ancak oradaki başkalarına sorduğunuzda bu yoğun kokudan rahatsız olduklarını açıklarlar. Bunu yaşamamak için belli bir miktarda parfüm kullanılmalıdır.
Cildin tüm kirlerden arınmış ve temiz olması, parfüm doğru kullanmanın ilk şartıdır. Duş sonrasında kullanarak parfümünüzün daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Cildin kokuyu daha iyi saklamasını gözeneklerinizin açılması sağlayacaktır.
Parfümün kalıcılığıyla cilt tipi özelliği yakından ilgilidir. Parfümler, yağlı ciltlerde çok daha fazla kalıcıdır. Cildi kuru olanlarsa parfümü daha fazla sürmelidir.
Hafif parfümleri çoğunlukla sıcak günlerde tercih edin. Sıcakta parfümün kokusu daha da kuvvetlenir.
Sürdüğünüz parfümler insanları, sabahın erken saatlerinde metroda, otobüste veya iş yerinde rahatsız etmemek gerekir. Mide bulantısı ve migreni olanı rahatsız etmek bir durum yaşanabilir.
Her yere nüfuz eden ve parfümün tatlılığını yansıtan parfümleri öğleden sonraları rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ağır olmayan, çiçeksi veya meyve ailesine ait iyi yayılan kokuları kullanabilirsiniz. Geceleri ise parfüm özünün kullanılabileceği tek uygun zamandır. Gece kullanımına en çok uygun olan parfüm şık kıyafetlerle birlikte uyum sağlayan ve iştahlı notaları olan, gizemli ve ağır kıyafetlerle de uyumlu olan koku ailelerinden birini parfümünüz olarak tercih edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu