Güzellik

En iyi 10 Makyaj Malzemesi

 

  1. Ruj

Dudağa renk vermek için kullanılan ve içerisinde pigmentler, yağlar, balmumu vb. gibi maddeler içeren bir kozmetik ürünüdür. En sık kullanılan makyaj malzemesi ürünlerinde her daim birinciliğini koruyan ruj dudağı hem korumakta hem de beslemektedir.

  1. Far

Göz kapağına renk vermede kullanılan far makyaj ürünlerinden olup simli ve simsiz gibi özelliklere sahiptir. Göze aydınlık veren farlar yüzü oldukça farklı göstermektedir.

  1. Eyeliner

Golden Rose, Flormar ve Maybelline vb. gibi birçok markanın bulunduğu eyeliner göz kapaklarının üzerine ince bir çekmek için kullanılmaktadır.

  1. Allık

Yanaklara renk ve dolgunluk vermek için kullanılan allık bir kozmetik ürünüdür. Loreal, Flormar ve Max Factor gibi markaların satışını gerçekleştirdiği allık farklı renklerde bulunmaktadır.

  1. Göz Kalemi

Gözlerin alt ya da kapak kısmına sürülen göz kalemi göze belirginlik vermek ve ortaya çıkarmak amacı ile kullanılır. Farklı renkli bulunan göz kalemleri kalın ve ince olarak ayrılmaktadır.

  1. Maskara

Max Factor, Colo Ssal, Dıorshow vb. gibi çok sayıda markası olan maskara kirpikleri belirginleştirmek için kullanılır. Çok sayıda maskara markaları olduğu gibi bu maskaraların da kendi içlerinde farklı özellikleri bulunmaktadır. Bunlar kirpik kıvırma, uzatma, hacim verme vb. gibi özelliklerdir.

  1. Fondöten

Fondöten ya da kapatıcı olarak bilinen bu ürün kozmetik ürünlerinin arasında en çok tercih edilenidir. Yüzdeki bütün lekeleri ya da izleri kapatarak yüzü pürüzsüz hale getirmektedir. Böylelikle yüz farklı bir havaya kavuşmaktadır.

  1. Aydınlatıcı Top

Yüze aydınlık ve canlı bir hava vermek için kullanılan aydınlatıcı toplar farklı farklı çok sayıda renklere sahiptir. Yüzün özellikle yanak kısımlarında kullanılan bu toplar lekeleri pastel renkleri yüzü çekici kılmaktadır.

  1. Pudra

Eskiden pirinç unundan yapılırken şimdi farklı çok sayıda maddeden yapılmaktadır. Yüzü renklendirip canlı kılmak için kullanılan bu kozmetik ürünün ayrıca kokuluları da bulunmaktadır.

  1. Temizleyici Jel

Yağlı ya da yağsız tüm ciltlerde gerek makyajı temizlemek gerek ise günlük kirlerden arındırmak için kullanılan yüz jellerinin birçok özelliği bulunmaktadır. Kuru, yıpranmış, temizleyici, arındırıcı vb. gibi nitelikleri mevcuttur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu