Teknoloji

Tim Cook, Pil Yeniliğinin Anlaşılmadığını Söyledi

Apple CEO’su Tim Cook, Apple firması tarafından yapılan  ve büyük tartışmalara yol açan 06  konusu ile alakalı olarak  firmasının bu konuyu  müşterilerine  anlatma konusunda  eksik ve kısmen yetersiz kaldığını düşündüğünü ifade etti.

Eski model iPhone telefon modellerinin daha uzun sürecek pil ömrüne sahip olması için Apple tarafından kasten yavaşlatılmış olduğunun ortaya çıkmasının ardından Apple firması oldukça sıkıntılı bir süreç geçirmişti. Bu duruma atlatmak ve bir çıkış noktası oluşturmak isteyen Apple müşterilerinden özür dileyerek 29 dolar karşılığında pil değiştirme kampanyası başlattı.

Apple CEO’su Tim Cook ABC News’e Konuştu

Apple tarafından yapılan ve daha sonra ortaya çıkması ile büyük tepki çeken telefonu yavaşlatarak pil ömrünü uzatmaya yönelik güncelleme ile alakalı olarak ABC News’e konuşan Tim Cook, bu güncellemenin yayınlanması sırasında güncellemenin içeriğinin ne ile alakalı olduğunu eve firması tarafından söylendiğini fakat birçok iPhone kullanıcısının o an kendilerini dinlemediğini düşündüğünü söyledi. Tim Cook bu güncellemenin yeteri kadar duyurulması konusunda Apple firması olarak kendilerinin ihmalinin bulunduğunu ve bu hususun yama notları kısmında önemli detaylar arasında daha açık bir şekilde vurgulanarak daha iyi bir şekilde anlatılması gerektiğini, Apple firmasının bu durumu kabul ettiğini söyleyerek herkesten özür dilediklerini ifade etti.

Sürekli aktif olarak kullanılmakta olan bir donanıma büyük bir yazılım geldiğimde yama notlarını müşteri tarafından okunmasını beklemenin firma açısından olası bir şey olmasına rağmen donanım yavaşlatma konusunun oldukça önemli bir detay olduğu için yeteri kadar müşterilere iletilmesinin kesinlikle atlanmaması gereken bir detay olduğu ve bunun Apple’ın sorumluluğu oldu su götürmez bir gerçek. Bu yüzden Apple yapmış olduğu bu hatayı telafi etmek için büyük çaba gösteriyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu