Teknoloji

Uçan Otomobil Tanıtıldı! Xpeng X2 Özellikleri

Uçan Otomobil Tanıtıldı! Xpeng X2 Özellikleri Nelerdir? Otomobil sektörü her geçen gün yenilikler ortaya koyarken elektrikli otomobiller oldukça rağbet görüyor. Öyle ki tüm dünyada artık yeni düzen elektrikli cihazlar üzerine kurulu. Fakat çıtayı yükselten ve akıllı uçuş kontrol sistemi ile uçan otomobil çığır aşacak gibi görünüyor. 5. Nesil uçan otomobil Xpeng X2 özellik ve kullanım noktasında dikkatleri üzerine çekiyor.

Uçan Otomobil Tanıtıldı! Xpeng X2 Özellikleri Nelerdir? Elektrikli otomobil sektöründe kuşkusuz ilk akla gelen firma Tesladır. Piyasaya girdiği günden beri zirveyi alan firma Model 3 ile beklentilerin üzerinde satışlara erişti. Elbette bu yükselişin temeli oldukça eskiye dayanmaktadır. Elektrikli otomobil piyasasında Tesla tek başına yer almıyor. Onu yakından takip eden ve en büyük rakibi olarak gösterilen Xpeng yeniliklerle insanları şaşırtıyor. Özellik ve uygulama konusunda farklılıklar ortaya koyan Xpeng hem havada hem de karada gitme özelliği ile uçan otomobili görücüye çıkardı.

Uçan Otomobil Xpeng X2 Özellikleri

Çin menşeili firma Xpeng yeni piyasaya çıkaracağı otomobile X2 ismini verdi. Oldukça dikkat çekici özelliklere sahip olan Xpeng X2 2024 yılında seri üretime geçecek. Üç kapılı ve 2 koltuklu sedan tasarım uçan araç meraklıların da dikkatini çekiyor. Özellik bakımından dikkat çeken bir diğer yanı da katlanabilir olma özelliğidir. Rotor sistemine sahip arabanın uçma konusunda ki güç kaynağı ise elektrikli motor ve kalkışlarda da pervanelerdir.

Otonom şekilde çalışma prensibine sahip olan X2 saatte 130 km hıza kadar uçabilmektedir. Bu hızını alçak irtifada gerçekleştirebilmektedir. 30 dakika gibi bir süre havada kalabilme yetisine sahip.

Uçan Otomobil Xpeng X2 Fiyatı

Ekonomik şartların değişiklik göstermesi ve küresel anlamda yaşanan kriz her alana doğrudan etki ediyor. Bu etki her sektöre darbe vurduğu gibi teknoloji alanına da doğrudan etki oluşturmuştur. Saatte 130 km hıza ulaşabilen ve havada 30 dakika kalabilen uçan otomobil Xpeng X2 fiyatı ise şuan için 157 bin dolar olarak planlanıyor. Fiyatlandırma ve ülkeler arası değişebilecek değerler elbette satışa çıktığında netlik kazanacaktır. 2024 yılında seri üretime geçmesi ile birlikte alıcılarına farklı deneyimler sunacak. Elbette uçan otomobilin nasıl bir etki oluşturacağı da oldukça merak ediliyor. Hava trafiğinden tutunda kullanım detaylarına kadar birçok konuda merak ediliyor.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu