Dekorasyon

Ucuz Ev Dekorasyonu İçin Öneriler

Ekkonomik dekorasyon ile hem yaratıcı hem de ucuz eşyalar temin edebilirsiniz. Doğru parçaları doğru biçimde değerlendirmek gerekir.

Sehpalara Gereğinden Fazla Para Vermeyin

Ucuz ev dekorasyonu için öneriler  için ilk başta sehpalar konusu elle alınablir. Çünkü birçok kişi çok da fazla özelliği olmayan sehpalara çok miktarda ödeme yapabilmektedir. Oysa kendiniz biraz da bu işlere ilgiliyseniz kendi beğenilerinize göre çok daha ekonomik şekilde sehpa ayarlayabilirsiniz.  Evdeki kullanılmayan malzemeleri değerlendirebilirsiniz.  İsteğe göre marangoz ve demirci gibi malzeme temin edebiileceğiniz yerler de kullanılabilir. Hatta el yapımı bu yerlere sehpa yaptırmak çok daha güzel sonuç almanızı sağlar. Aracı firmalara ödeme yapmak zorunda kalmadan ürün alırsınız.

Eski Koltukların Yüzünü Değiştirin

Koltukların yüzleri kısa sürede eskiyebilir.  Bu gibi hallerde yeniliği yeni yüzlerle sağlayabilirsiniz.  Hem yeni mobilyalara devasa paralar ödemezsiniz hem de dilediğiniz görüntüye ulaşabilirsiniz. Hatta ahşap mobilya boyaları ile ana gövdede de renk değişimi olabilir. Örneğin beyaza çevirebilirsiniz.

 Yastık Kumaşlarını Değiştirin

Ekonomik dekorasyon için aksesuarlarınızda hızlı ve ucuz değişiklikler yapabilirsiniz. Örneğin, yastık kılıfları nızı çok uygun fiyata yenileyebilirsiniz. Görsel olarak belirgin fark yaratılacaktır. Hatta dikiş makinesinden anlayanlar için kumaş alarak kendiniz de dikim yapabilirsiniz.

 Aksesuarlarınızı Değiştirin

Bir dekorasyonda en çok dikkat çeken malzemelerden biri aksesuarlardır. Vazo ya da duvarda asılı süslemeleri değiştirerek genel havayı da  tamamen değiştirebiilirsiniz. Mumlar kullanabilir, askılı çerçeveler, aynalarla daha güzel görüntü verebilirsiniz. Özellikle boy boy mumlar renkli ve kokulu seçeneklerle farklı bir hava katacaktır. Bunlara ek olarak kokulu malzemeler yerleştirebilirsiniz.  Böylece otantik bir ortam da sağlanır. İşten eve dönüşlerde ferahlatıcı bir ortamda bulabilirsiniz. Bambu malzemeleri de değerlendirebilirsiniz.Tabi ortamdaki ferahlığı sadece malzemeler sağlamayacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu