Diyet

Hızlı Kilo Vermenin Zararları

İnsanlar kısa sürede ideal kilolarına ulaşmak için hızlı kilo verme yöntemleri konusunda yardım arar. Ancak bu durum oldukça ciddi sonuçları da beraberinde getirir.

Neden Hızlı Kilo Vermemek Gerekir?

Uzmanlar hızlı kilo vermenin zararları konusunda kişileri uyarır. Genellikle insanlar şık diyet programları ile kısa sürede kilo vermeye çalışır. Kilo vermek oldukça zor bir süreçtir. Özellikle de yaz aylarının gelmesi ile birlikte de kişiler kısa sürede hedefledikleri kiloya ulaşmanın hayalini kurar. Piyasada oldukça fazla hızlı kilo verdirme programları bulunur. Ancak uzmanlar bu tür programlardan kesinlikle uzak durmak gerektiği konusunda kişileri uyarır. Buna göre yapılması gereken daha yavaş kilo vermektir.

İdeal kiloya ulaşmak sağlık ve estetik görüntü açısından son derece önemlidir. Bu noktada da kilo vermek kadar kilo verme yöntemleri de önemlidir. Eğer hızlı bir diyet programı ile kişiler kilo vermeye çalışırsa pek çok sağlık sorunu ile de karşılaşır. Sağlıklı kilo vermek için öncelikle bir uzman eşliğinde zayıflamak son derece önemlidir.

Hızlı Kilo Vermek Kalp Sağlığına Zarar Verir

Kilo vermeyi kısa sürede gerçekleştirmek, kişilerde ani kalp krizi riskini artırır. Çünkü kişinin bir anda fazla kilo kaybetmesi kan dolaşımını da olumsuz etkiler. Bu durum da kalp ritmi bozulmaları ya da kalp krizleri olarak kişilere geri döner.

Günlük Enerji Miktarı Karşılanmaz

Kilo vermek kişilerin ihtiyacı olan besin değerlerini almasına da engel olmamalıdır. Herkesin alması gereken günlük enerji miktarı bulunur. Protein ve yağlardan alınan bu ihtiyaçlar kimi zaman şok diyetler ile sağlanamaz. Bu da insanların vücut dirençlerinin düşmesine ve kendilerini sürekli olarak yorgun hissetmelerine neden olur. Hızlı kilo verme nedeni ile yeterince mineral alamayan kişilerin bağışıklık sistemi de bu durumdan etkilenir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu