Teknoloji

Windows 10 Mobile’a Yüz Tanıma İşlevi Geliyor!

Windows 10 Mobile’a Yüz Tanıma İşlevi Geliyor!

 

Windows Phone’larda bulunan küçük yoksunluklardan olan ön kameradaki yüz tanıma işlevi Windows 10 Mobile kamera uygulaması ile şaşırtacak gibi. Windows Camera’nın 5.38.2004 sürüm güncellemesiberaberinde Windows 10 Mobile Teknik ön izleme Sürümü’nü kullanmakta olan kullanıcılara açılmış olan bu işlev ile ön kameranızda artık yüz tanıma işlevini kullanarak öz çekim gibi işlevlerde rahatlıkla bulunabileceksiniz.

Yüzünüze Odaklanarak Netliyor!

Yüz tanıma teknolojisi ile birlikte gelen özel işlevlerden bazılarını sayarsak focus, netleme, güvenlik ve daha birçok işlevlerde kullanılabiliyor. Windows 10 Mobile yüz tanıma işlevinin özellikleri neler?Yüzünüzü tanıyarak rahatlıkla focus yapıyor ve oldukça netleştiriyor. Ayrıca bazı durumlar da kolaylıkla güvenlik amaçlıda kullanılabilmektedir. Örneğin sizler yüzünüzü telefona kayıt ederek bir daha ki girişler de yine telefon üzerinden ön kamerayı açarak yüzünüzü gösteriyorsunuz ve bu işlemden sonra yüzünüzü tanıtıyorsunuz.

Ek Uygulamalar İle Yapamayacağınız Şey Yok!

Sizin yüzünüzü tanıdıktan sonra kilitleri kaldırarak telefona tam erişim hizmetinize sunan çeşitli işlevleri ek uygulamalar vasıtası ile rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu yüzden telefonu ilk aldığınız günden itibaren çeşitli uygulamalara yönelmenizde fayda var.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu