Teknoloji

Apple Music Uzaktan Nasıl Yönetilir?

 

Music uygulamasını kullanımına açan Apple, bunu sadece İOS cihazlar için değil farklı platformlar için de hizmete açtı.

Apple Music Uygulaması Özellikleri

Apple Music ile tanışan pek çok kişi için Apple Music uzaktan nasıl yönetilir? Sorusu merak konusu olur. Çünkü Apple Music; İOS cihazlar, PC, Mac, Android, Apple Watch ve Apple TV platformlarında da aktif olarak çalışır. Tüm cihazlara uyumlu olduğu için de insanlar tek bir cihaz ile Apple Music uygulamasının nasıl yönetileceğini merak eder.

İOS içerisinde Apple Music uygulamasını yönetmek için hazırlanmış herhangi bir program yoktur. Bu nedenle de Apple Music uygulamasını tek bir cihazdan yönetmek isteyen kişilerin bir takım uygulama adımlarını takip etmesi gerekir. Bu sayede de iPhone üzerinden Apple Music uygulaması iTunes ile yönetilir hale gelir.

Apple Music Uygulaması Yönetme Adımları

  • Apple Music uygulamasını yönetmek için yapmanız gereken ilk adım iTunes uygulaması indirmektir. Bu sayede cihazınızdaki Apple Music uygulamasını da kullanmış olursunuz.
  • Apple Music uygulaması üzerinden sahip olduğunuz üyeliğinizin tanımlı olduğu Apple ID ile PC üzerinden indirdiğiniz iTunes uygulamasına giriş yapın.
  • Birden fazla cihaz üzerinden Apple Music uygulamasını yönetmek için ayrıca Remote uygulamasına ihtiyacınız vardır. Remote uygulamasını iPhone cihazınıza indirin. Bunun için App Store’u kullanabilirsiniz.
  • iPhone cihazınızdaki Remote uygulaması ile PC’deki iTunes uygulamasını aynı anda açın. Daha sonra ise Remote uygulaması içerisinde bulunan aygıt ekle bölümünü tıklayın.
  • Remote üzerinden aygıt ekle bölümünü tıklamanız ile birlikte iTunes uygulamasında da Remote uyarısı karşınıza çıkacak.
  • Bu uygulamayı da tıkladıktan sonra artık Apple Music uygulaması yönlendirme işlemini sağlamış olursunuz. iTunes üzerinden kaydetmiş olduğunuz Apple Music çalma listenizi istediğiniz gibi yönetebilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu