Diyet

Elma Diyeti Nasıl Yapılır?

Fazla kilolarınızdan bir haftada kurtulmak istediğinizde elma diyeti haftada 3 kg vermenizi sağlamaktadır.

1 hafta içerisinde elma diyeti ile 3 kilo vermek isteyenler için tercih edebilecek diyet seçenekleri arasında yer almaktadır. Kısa zaman içerisinde yüksek etki sağlaması nedeniyle özellikle acil durumlarda kısa zamanda kilo vermek için tercih edilebilir. Diyet uygulamak isteyenler elma diyeti nasıl yapılır? Sorusunun cevabını yazımız üzerinden alabilirler.

Uygulamayı eksiksiz şekilde yapmanız diyet ile istediğiniz gibi 3 kg vermenizi kolaylaştırmaktadır. Ayrıca dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de hızlı kilo verilmesi durumunda vücutta sarkma gibi problemlerin yaşanmasına neden olabileceğinden mutlaka spor yapılması gerektiğidir.

  1. Gün

Birinci gün doyana kadar elma yeme imkanınız bulunmaktadır. Bunun yanı sıra 10 bardak kadar su tüketmeniz gerekmektedir.

 

  1. Gün

İkinci gün kahvaltıda istediğiniz kadar elma tüketebilirsiniz. Öğlen yemeğinde ise zeytinyağlı veya bol limonlu mevsim salata ile birlikte bir dilim süzme peynir yemeniz gerekmektedir. Akşam yemeğinde yine aynı şekilde istediğiniz kadar elma tüketebilirsiniz.

  1. Gün

Kahvaltıda 1 dilim tahıllı ekmek ile birlikte 1 parça tavuk eti ve 1 elma tüketilmesi gerekmektedir. Öğlen yemeğinde ise 1 adet salatalıkla birlikte bol havuçlu salata tüketilebilir. Akşam yemeğinde istediğiniz kadar elma tüketebilirsiniz.

  1. Gün

Dördüncü gün de sabah kahvaltısında 1 parça kırmızı et, 1 dilim tahıllı ekmek ve 1 elma tüketilmesi gerekmektedir. Öğlen yemeğinde bir adet büyük balıkla birlikte mevsim salata tüketilebilir. Akşam yemeğinde ise 1 kase süt ile hazırlanacak olan yulaf tüketilebilir.

  1. Gün

Son gün de sabah kahvaltısında bir adet elma, bir adet haşlanmış yumurta ve bir dilim tahıllı ekmek tüketilebilir. Öğlen yemeğinde ise bir porsiyon ızgara tavukla birlikte mevsim salata tüketilebilir. Akşam yemeğinde istenildiği kadar elma tüketilerek diyet tamamlanabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu