Güzellik

En Favori Dudak Kalemleri

Ruj öncesi uygulanan dudak kalemleri sayesinde rujunuzun dağılmasını önleyebilir ve dudaklarınızın daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Dudak Kalemi Kullanımı

Uzun dönemin makyaj modasında dudak kalemi kullanımı belirleyici olmuştur. Özellikle de kahverengi bir çerçeve ile belirlenen dudak kaleminin içi açık renk rujlar ile boyanırdı. Bu görüntü uzun zaman kadınların en beğendiği görüntü olarak kullanıldı.

Günümüzde geçmişteki gibi dudak kalemini çerçeve olarak kullanmak oldukça demode bir görüntü oluşturur. Bu nedenle de pek çok kadın dudak kalemi kullanmaz. Oysa dudak kalemi kullanmak rujun etkisini arttırmada oldukça önemlidir. Sadece ruj sürmenden önce aynı tonda dudak kalemi uygulayabilirsiniz. Bu sayede de rujun ortaya çıkardığı etkiyi daha da arttırabilirsiniz.

Dudak Kalemi Nasıl Kullanılır?

Dudak kalemi rujun daha güzel bir görünümde olmasına yardımcı olur. Daha önce hiç dudak kalemi kullanmamış olan kadınlar dudak kalemi nasıl kullanılır sorusunu sıklıkla sorar. Öncelikle rujunuz ile aynı tonda dudak kalemi kullanmanız gerekir. Rujdan önce dudak kenarlarını dudak kalemi ile belirlemek gerekir. Daha sonra içini de hafif bir şekilde boyamalısınız. Dudak kaleminin üzerine ruj sürdüğünüz zaman rujun daha belirgin ve düzgün olmasını sağlamış olursunuz. Ayrıca dudak kalemi kullanmak rujun kalıcılığını arttırır.

Kadınların en büyük sorunlarından biri de sürekli olarak rujunu tazelemek zorunda olmaktır. Özellikle de koyu renk rujlar silindiği zaman ortaya istenmeyen görüntüler çıkabilir. Her zaman ruj tazeleme olanağı olmayan ve kötü bir görüntü ile karşılaşmak istemeyen kadınlar için dudak kalemi son derece ideal bir çözümdür. Dudak kalem ruja göre daha kalıcıdır. Bu sayede de ruj silinse bile alttan dudak kalemi göründüğü için dikkat çekici bir görüntü oluşmaz. Siz de favori dudak kalemi ile rujunuzu daha kalıcı hale getirebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu