Güzellik

Kıyafetlerde Makyaj Nasıl Ayarlanmalı

Kıyafet ve makyaj dengesi en önemli iki tamamlayıcıdır denebilir. Kıyafetiniz ve makyajınızın bütünlük oluşturması gereklidir. Aksi halde istenen stil oluşmaz.

Stil Oluşumunda Kıyafet Ve Makyaj

Bir kişi stil oluştururken sadece kıyafet değil makyaj ve aksesuarlarıyla da tarz benimsemelidir.  Makyaj eğer kıyafete  hiç uymazsa ortaya kötü sonuçlar çıkabilir. Örneğin spor yaparken tabakalar halinde renkli far sürmek gibi absürt bir durum ortaya çıkabilir. Yani makyajınızın kıyafetle ve dolayısıyla nerede kullanılacağı ile ilgili doğrudan alakası vardır. bunlara önem vererek hareket edilirse daha etkili sonuç alınması kaçınılmazdır.

 Gece Davetlerinde Nasıl Makyaj Yapmalı

Abiye kıyafete makyaj yapmak  kıyafetinizin gösterişine göre ayarlanması gereken bir durumdur.  Eğer kendiliğinden ön planda olan bir kıyafet varsa genel makyaj ve saç görüntünüz daha sade olabilir. Elbisenizi öne çıkarmak için üst bölümünüzün öne çıkmaması gerekir.  Kıyafetiniz sadeyse eğer makyajınızda canlı tonlar kullanabilirsiniz. Bu şekilde kıyafetle makyaj ve saçlarınız dengede kalır.

İş Yeri Makyajı

Kurumsal iş yerlerinde makyaj yaparken temasta olduğunuz müşteriler, iş yeri çalışanları  ve genel kurum kültürü açısından değerlendirme yapılarak sonuç alınmalıdır. Bazı firmalar birtakım kıyafet ve makyaj sınırlamaları getirir. Buna uyum sağlayarak sonuç alınabilir. Eğer bir sınırlama yoksa da genelde sade ve çok göe batmayan makyajlar idealdir.  Hem sizi çok yorgun göstermeyen hem de aşırıya kaçmadan yapılan makyaj kıyafetinizle uyumlu olabilir.

Renk Geçişleri Açısndan Kıyafet Ve Makyaj

Kıyafete göre makyaj değerlendirmesi yaparken  renk geçişleri önemlidir. Genelde  aynı renk olmamasına önem vermek gerekir.  Yani üst giyimle aynı olmayan, birbirinin zıttı renkler benzer tonlar iyi görünebilir. Örneğin koyu pembe ve çok açık pembe gibi. Kıyafet oyu renkse benzer tonun açık rengi seçilebilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu