Güzellik

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

 

Cilt bakımını doğru bir şekilde yapmak istiyor ve evde cilt bakımı nasıl yapılır diye merak ediyorsanız sizler için önerilerimiz var!

  1. Cilt Temizliği ile Başlayın

Cilt bakımındaki en önemli ve ilk basamak cilt temizliği olacaktır. Nemli ve temiz bir cilt için cildinizi bol bol yıkayın. Yıkama işlemi için temizleme sütü, cilt temizleme jeli gibi ürünlerden faydalanabilirsiniz. Cildinizi sabun ile yıkayacaksanız pH’ının cildiniz ile uyumlu olduğundan ve cildinize zararlı olan kimyasal maddeleri içermediğinden emin olun.

  1. Cilt Temizliğinin Ardından Tonikleme İşlemini Uygulayın

Yüzünüzü temizlemenizin ardından tonikleme işlemi ile cildinizin gözeneklerini arındırarak sivilce oluşu ve siyah noktaların önüne geçin. Tonikleme işlemini evde cilt temizliği  ürünleri ile kolayca yapabilirsiniz. Bu işlem için gül suyu gibi doğal tonikleri tercih edebileceğiniz gibi cilt tipinize uygun bir toniği satın alabilirsiniz.

  1. Cildinizi Nemlendirin

Cilt temizliğinin ardından cildinizin beslenmesi ve nemlendirilmesi gerekmektedir. Bu konuda nemlendirici kremleri kullanabilirsiniz. Nemlendirici krem seçerken mutlaka cilt tipinize uygun olan ürünleri tercih etmeye özen gösterin. Cilt nemlendiricinizi seçtikten sonra evde cilt bakımı için kremi özellikle duştan sonra olmak üzere, cildinizin nemsiz kalmaya başladığını hissettiğiniz anlarda uygulayın.

  1. Haftalık Bakımları Uygulayın

Cildinize her gün olmasa da hafta bir iki kez uygulayabileceğiniz bakımları uygulayın. Bu bakımlar arasında peeling ve cilt bakım maskeleri yer alıyor. Haftada birkaç kez uygulayacağınız peeling ve cilt maskeleri ile cildinizdeki ölü hücrelerden tamamen kurtulabilir ve cildinizin parlak, canlı, temiz ve natural bir görünüm kazanmasına yardımcı olabilirsiniz. Bu peeling ve maskeleri evde cilt bakım malzemeleri kullanarak kolayca hazırlayabileceğiniz gibi cilt tipinize uygun olan ürünleri satın alabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu