Ekonomi

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2018

İhtiyaç kredisi faiz oranları ile birçok kişi  ürün almak ya da bir hizmet temin etmek, borç ödemek gibi işlemlerde fayda sağlayabilir.

Banka Faiz Oranları Nedir

İhtiyaç kredisi faiz  oranları bir kredi çeken kişinin geri ödemesinde banka tarafından elde edilen gelirdir. Yani gecikme bedeli olarak da değerlendirilebilen bu ödeme, asıl paranın gecikmeli ödenmesi nedeniyle ana borca eklenir. Bunun miktarı banka özelliklerine ve daha birçok nedene göre değişebilir.

 Faiz Oranlarını Belirleyen Etkenler

Faiz oranları 2018  için nelerin belirleyici olduğuna genel olarak bakılırsa, çekilen kredinin geri ödeme dönemi, vade süresi, genel banka piyasa durumu ve genel ekonomik durum, kredi çekme talepleri gibi krierlere göre şekillenecektir.  Ancak burada önemli olan bir detay, kredi çekmek isteyen kişilerin sadece faize bakmamaları gerekmesidir.  Faiz oranlarının düşük olması toplam geri ödemenin daha az olması anlamına gelmeyebilir. Bunun da nedeni bankaların ek masraflarının olabilmesidir. Yani faiz oranı dışında bankadan alınan masraf türlerine bakılmalıdır.

2018 İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

İhtiyaç kredisi faiz oranları 2018  için bir liste hazırlanması gerekirse; 48 ay vadeli olarak 10 bin lira için şu sıralama yapılabilir:

  • Vakıfbank % 1,75
  • Ziraat Bankası- % 1,43
  • Ziraat Katılım-% 1,29
  • Halkbank- % 1,29
  • Yapı Kredi- % 1,58
  • Şeker Finans- % 1,80
  • İş Bankası- % 1,54
  • QNB Finansbank- % 1,48 şeklindedir.

Bankalara Nereden Başvuru Yapılır

İhtiyaç kredisi çekmek için bankalara internet üzerinden, doğrudan şubelere giderek başvuru yapabilirsiniz.  Ancak başvuru yapmadan önce istenen şartları öğrenmek üzere banka internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Hatta miktara göre kredi kullanımı halinde ne tür fiyat değişiklikleri olduğuna a bakmak gerekir.  Kredi notunuzu öğrenmek ayrıca artı kazandırır ve boşa başvuru yapmayı da engeller.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu