Güzellik

İstenmeyen Tüylere Kesin Çözüm

İSTENMEYEN TÜYLER

Daha çok bayanlar olmak üzere vücudumuzun bazı bölgelerindeki tüylenmeden rahatsızlık duyulmaktadır. Bu tüylenme sorunu bayanlar için tüm vücut bölgesini ilgilendirmekle beraber erkeklerde daha çok göğüs ve sırt bölgesini içermektedir.

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için birçok yöntem mevcuttur. Özellikle bayanların başvurduğu bu yöntemlerden bir tanesi ağda ile tüyleri yok etmektir. Bu uygulama, tüylerin belli bir boyuta gelmesiyle birlikte uygulanabilmekte ve kimisi için acı verici bir yöntemdir. Ağda uygulaması dışında jilet kullanımı, ciltte yaratmış olduğu tahrişten ve tüylenmeyi arttırma riskinden dolayı daha az başvurulan bir uygulamadır.

Bir diğer tüylerden kurtulma yöntemi ise tüy dökücü krem kullanımıdır. Bu tarz ürünler ürünün kalitesi ve içeriğine göre farklı sonuçlar verebilse de yine kalıcı bir çözüm olmamaktadır. Tüy dökücü kremler sürüldüğü andan itibaren tüyleri zayıflatarak dökmekte fakat köklerinin yok olmasını sağlamamaktadır.

Lazer yöntemiyle tüylerden tamamen kurtulmak

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en kesin ve en kalıcı çözümü lazer uygulamasıdır. Lazer yöntemibelli aralıklarla birkaç seans dâhilinde tamamlanan bir uygulamadır. Uygulandığı yerin kullanmış olduğu aletlere ve uygulama alanının genişliğine göre fiyatları değişen bu uygulama ortalama 6 ila 8 seans sonrasında tamamlanabilmektedir.

Özel ışınların tüy köklerine uygulanarak bu köklerinin yakılması ve yok edilmesi şeklinde uygulanan lazer yöntemi ile birlikte istenmeyen tüylerden tamamen kurtulmak mümkündür. Bu yöntemin vücuttaki kullanıldığı bölgenin tüy durumuna göre de tamamlanış süresi değişkenlik gösterebilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu