Genel

Ünlülerin Güzellik Sırrı Olan Pembe Alçı Maskesi

Ünlülerin Güzellik Sırrı

Uzun zamandan beri oldukça popüler olan ve adından söz ettiren bu maskeyi, ünlülerin güzellik sıralarından öğrendik. Magazin sayfalarında ve kozmetik sektöründe adını sıklıkla duyduğumuz bu maskenin, aslında doğal malzemeler kullanarak evde yapılması da mümkün.

Cildi yenileyen ve doğal bir parlaklık kazandıran pembe alçı maskesi, içeriğindeki doğal yağlar sayesinde, cildin nefes almasını ve gerekli olan nemin kazanılmasını sağlıyor.

Pembe maske, kadına gençlik aşılarken aynı zamanda yaşlanmayı geciktirme ve çizgi oluşumunu yavaşlatma da vaat ediyor. Bu denli önemli etkiye sahip olduğu söylenen pembe maske uygulamasını, doğal malzemelerle yaparak sizde gençleşebilir, hatta yıllara meydan okuyabilirsiniz.

İşte o mucizevi etkilere sahip olan pembe alçı maskesi tarifi;

Pembe Maske İçin Gerekli Olan Malzemeler

Yarım kilo pembe kil, 1 yemek kaşığı avokado yağı, 1 yemek kaşığı buğday yağı, 1 yemek kaşığı kayısı yağı, 1 yemek kaşığı gül yağı, 1 yemek kaşığı badem yağı, bir miktar gazlı bez

Pembe Maskenin Yapılışı ve Uygulanışı

Pembe kili, cam veya porselen olan derin bir kasenin içine koyun. Bütün yağları pembe kilin içine ilave edin ve boza kıvamı alana kadar, iyice karıştırın.

Gazlı bezin ağzınıza ve burnunuza denk gelecek yerlerini kesin ve tüm yüz bölgenizi örtecek şekilde gazlı bezli kapatın. Bu maskenin uygulanması için, bir yakınınızdan yardım alın.

Hazırlamış olduğunuz maskeyi, tüm yüz bölgesine ve boyun bölgesine uygulatın. Pembe alçı maskesi, yaklaşık 30 dakika yüzde beklemesi gerekmektedir. Bekleme süresinin dolmasından sonra, yüzünüzü ılık su ile yıkayarak temizleyebilirsiniz.

Ciltteki olumlu etkisini hemen fark edeceğiniz pembe maskeyi, ayda bir defa yaparak bebek teni gibi yumuşak, parlak ve güzel bir cilde sahip olabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu