Sağlık

Meme Kanseri İle Mücadelede Bir Destek de Sinem Kobal’dan

Meme kanseri konusu günümüzde bayanların en önemli sorunlarının başında gelmektedir. Ve bu hastalığa karşı farkındalık yaratacak etkinlikler düzenlenmektedir.

Ülkemizde ve dünyada meme kanseri vakalarında büyük bir artış görülmektedir. Bu hastalıkla savaşabilmenin en önemli ve etkili yolu işe erken teşhisten geçmektedir. Ne yazık ki ülkemizde meme kanseri konusunda yeteri kadar bilinç sağlanamamaktadır. Bu bilgi eksikliği bu hastalığın erkenden teşhis edilmesini oldukça zorlaştırmaktadır. Oysa birkaç bilgi ve bu hastalıkla ilgili farkındalık ile dünya üzerinde ölümle sonuçlanan meme kanseri vakalarının çok büyük bir bölümünün önüne geçilebilmektedir.

Bu duruma dikkat çekmek amacıyla Anadolu Sağlık Merkezi ve Anadolu Efes Spor Kulübü’nün meme kanserinde erken teşhisin önemine dikkat çekmek için gerçekleştirdiği “Pembe Top Sahada” projesinin bu yıl üçüncüsü yapıldı. Anadolu Efes ve CSKA Moskova basketbol takımları arasında oynanan karşılaşmanın pembe top ile yapılan hava atışı oyuncu Sinem Kobal tarafından yapıldı.

Meme Kanserine Erken Teşhisin Önemi

Dünyada ve ülkemizde her yıl yüz binlerce kadın meme kanserine bağlı olarak hayatını kaybetmektedir. Meme kanseri günümüzde her 8 kadından birinde görülen bir duruma gelmiştir. Ki bu rakam oldukça korkutucu durumdadır. Oysa meme kanserine erken teşhis bu anlamda çok büyük oranda hayat kurtarmaktadır. Burada önemli olan meme kanserinin belirtilerinin erkenden fark edilerek hemen tedaviye başlanmasıdır.

Bu anlamda Anadolu Sağlık Merkezi ve Anadolu Efes Spor Kulübü’nün meme kanserinde erken teşhisin önemine dikkat çekmek amacıyla her sene çeşitli organizasyonlar yapılmaktadır. Bu seneki organizasyona destek veren Sinem Kobal bu anlamda toplumsuz sorumluluk bilincinde hareketinden dolayı oldukça taktir edilmektedir. Ülkemizde son yıllarda yapılan çalışmalar ile meme kanserine karşı farkındalık artmaya başlamıştır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu