Dekorasyon

Koltuk takımlarında 2015 rüzgârları

Koltuk takımlarında 2015 rüzgârları

 

Yaşam alanlarımızın en göz alıcı mobilyaları genellikle koltuklar olmaktadır. Nasıl olmasın ki? Evlerimizin de ofislerimizin de hem en önemli ihtiyaçlarıdır ve hem de konuklarımızı bizle birlikte karşılama görevi yapan göz alıcı ögelerdir. Odalarımızda, salonlarımızda ve ofislerimizde güzellik ve mutluluğun ilk işaretçileri onlardır.  Konuklarımızın bize veya işimize göstereceği derin ve içten kabul ve onayı da ilk olarak diğer mobilya ve aksesuarlarla birlikte koltuk takımlarımız ilham eder. Böyle olduğu içindir ki, her yıl olduğu gibi, bu yıl da koltuk takımlarında farklı ve mükemmel olanın egemenliği sürüyor. Ve bu nedenle şimdi koltuk takımlarında 2015 rüzgârları esiyor.

Koltuk takımı seçimi neden zordur?

Bu kadar çok çeşidin ve modelin söz konusu olduğu mobilya dünyasında bir koltuk takımı seçmenin zorluğunun elbette farkındasınızdır. Ama çözümü de kolayca bulacaksınız. Evinizin veya ofisinizin neye ve neden ihtiyacı olduğunu tespit ettiğiniz gibi, yine o yaşam alanınızın genişliği ve mimarisini de göz önünde bulunduracaksınız.

Ev mobilyaları dendiğinde zihnimizin onca model karşısında karışması doğaldır. Çözüm ise, evet, ihtiyaçlarımız ile mekânlarımızın durumunun ortalamasını almaktadır. Ayrıca muhtemel konuklarınızın kimler olduğu ve onların özellikleri de ek olarak dikkate alabileceğiniz etmenlerdir.

Ofis mobilyaları söz konusu olduğunda da aynı zihin karışıklığı söz konusu olmaktadır. Nasıl olmasın ki? Ofislerimizde de koltuklar, görsellik açısından çok iyi oldukları kadar, ergonomi ve dolayısıyla rahatlık açısından da mükemmel olmalıdır. Bu nedenle onların üretiminde kullanılan malzemeler kadar, gerçekleştirilen işçilik de elbet çok önemlidir.

Mobilyacılık sanatçılık mıdır?

Malzeme ve işçilik o kadar önemlidir ki, mobilya ve aksesuarları için bir mobilya sanatından söz edilebilir. Çünkü onlar sadece ihtiyaçlarımızı gören birtakım eşyalar olarak kabul edilemezler; onlar, aynı zamanda yaşam alanlarımızı yaşanır iklimlere dönüştürür ve hem bizleri konuklarımızın yahut müşterilerimizin gözüne özenli kişilikler olarak takdim eder.

Mobilya dekorasyonu bütün bu konuların her birinin ayrı ayrı dikkate alınarak ama uyum içinde çözümlenmesi demektir. Bu kadar çok etmenin olması, ama aynı zamanda hepsinin birlikteliğinin ve uyum içinde çözümlenmeleri gerektiğinin söz konusu olması bir sanattan söz edilmesini haklı çıkarmaktadır.

Evet, bir mobilya gerçeği varsa, mobilya sanatından söz edilmelidir. Gerçekten de 2015 modellerine bakıldığında kalite olarak hem kumaşları veya derileri açısından ve hem renklerinin güzelliği ve uyumu açısından bir sanattan söz etmenin haklılığı ortaya çıkıyor.

2015 mobilya modelleri, mobilyaların birer sanat eseri olduğu iddiasını çok haklı çıkaracak gibi görünüyorlar. Göreceksiniz ki ev ve ofisler bu haklılığın gururunu sizlerle birlikte taşıyacak.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu