Güzellik

Yağ Yakımını Hızlandıran Bitkisel Karışım

Yağ Yakımını Hızlandıran Bitkisel Karışım

İdeal kiloya kavuşmak adına bilinçsizce yapılan diyetler hem sağlığı tehdit etmekte hem de yaşamsal aktivitelerde belirgin derecede düşüş yaşanmasına neden olmaktadır. Kısa süreli uygulanan kulaktan dolma bilinçsiz diyetlerle geçici olarak kilo verilse de bu durum aldatıcı olabilmekte ve verilen kilonun daha fazlası ilerleyen zamanlarda alınabilmektedir. Hiçbir zaman zayıflayıp ideal bir kiloya ulaşamayacağınız düşüncesiyle strese girebilir ve yaza incecik girenlere sadece imrenerek bakan gözlerle hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

 

Gün içerisinde tüketilen gıdalarla vücudun ihtiyaç duyduğu kalori miktarından daha fazla kalori alması kalorilerin verilmemesi durumunda vücutta yağ birikimine ve zamanla da kilo alımına sebebiyet verebilmektedir. Sağlıksız uygulanan diyet programlarında geçici kilo kaybı yağların değil kaslardaki gücün erimesine sebebiyet vermektedir. Bu nedenle de bir süre sonra daha fazla kilo alımı önüne geçilemeyecek bir durum olarak karşınıza çıkmaktadır.

 

Öncelikle bir uzman eşliğinde sağlıklı ve dengeli beslenerek ideal kilonuza ulaşmanızı önermekle birlikte aşağıda vereceğimiz yağ yakımını hızlandıran bitkisel karışımı uygulayarak vücudunuzdaki yağların parçalanmasına yardımcı olabilir ve ideal kiloya ulaşmanıza adım adım yaklaşabilirsiniz.

 

Yağ yakımını hızlandıran bitkisel karışım için;

 

Gereken malzemeler

5-6 yaprak gülhatmi çiçeği(diğer adı Afrika çiçeği)

3-4 adet ardıç tohumu

3-4 adet mate yaprağı

5 tatlı kaşığı ebegümeci

4 tatlı kaşığı kuşburnu

2 tatlı kaşığı melisa bitkisi

4 tatlı kaşığı sinameki

4 tatlı kaşığı civanperçemi

1 tatlı kaşığı tere tohumu

3 yemek kaşığı ıhlamur

3 yemek kaşığı elma kurusu

1 tatlı kaşığı toz zencefil

1 adet kabuk tarçın

 

Yağ yakımını hızlandıran bitkisel karışım nasıl hazırlanır?

Yukarıda sayılan malzemeler evinizde bulunuyor ise belirtilen miktarlarda malzemeleri blenderden geçirerek veya bir havan yardımıyla toz haline getirin. Ancak malzemeleri aktardan karşılamayı düşünüyor iseniz bu malzemeleri belirtilen miktarlarda aktarda toz haline getirilmiş şekilde de satın alabilirsiniz.

 

Bitkisel karışım nasıl tüketilmelidir?

Toz haline getirilen malzemeleri cam bir kavanoz içerisinde saklayın ve her sabah kahvaltı öncesi 2 su bardağı suyu kaynatarak suyun içerisine 2 yemek kaşığı kadar bu karışımdan ekleyin. Ağzını kapatarak 5 dakika kadar demlemeye bıraktığınız karışımı aç karnına herhangi bir tatlandırıcı kullanmadan tüketmeniz önerilir.

 

Her gün düzenli uygulayacağınız bu karışım ile kısa sürede yağlarınızın vücudunuzdaki etkisini kırarak kilo vermenizi evde doğal yollarla destekleyebilirsiniz. İstediğiniz kiloya kısa sürede en sağlıklı şekilde ulaşmanızı sağlayan bitkisel karışım vücudunuzda oluşabilecek ödemi de atmanızı sağlayarak şişkinliğinizi ortadan kaldıracaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu