Ekonomi

Tüketici Kredisi Faiz Oranları 2018

Tüketici kredileri faiz oranları 2018 yılında bankaların politikaları ve ekonomik gelişmeler paralelinde oldukça büyük değişiklikler göstermektedir.

Tüketici kredisi faiz oranları 2018 yılı oldukça değişken bir seviyededir. Bunun ana nedeni hem ülkemizde hem de dünyada ekonomik ev siyaset anlamında yaşanan gelişmelerdir. Birde bunu üzerine bankaların kendi politikaları da eklenince bankaların çok geniş bir faiz bandında tüketici kredisi hizmetleri sunmaktadırlar.

Bu sebeple tüketici kredisi çekmek isteyen kişilerin oldukça dikkatli olması ve detaylı bir inceleme sonucu krediyi çekmesi gerekmektedir. Bu sebeple hemen hemen her bankadan teklik almak oldukça önemlidir. Çünkü faiz oranları, diğer kesinti ve masraflar hep birlikte incelenmeli ve en uygun seçenek üzerinde karar kılınmalıdır. Özellikle bazı bankaların dönemsel olarak sundukları kampanyalar bu açıdan oldukça önemlidir. Tüketiciler kredi seçerken faiz oranı kadar ödeme güveni dikkate alınmalıdır. Çünkü zamanında ödenmeyen kredi borçları daha sonra vatandaşlar için çok ağır yüklere sebep olmaktadır.

2018 Yılı Tüketici Kredisi Oranları

2018 yılı tüketici kredisi oranları yaşanan olağan üstü ekonomik ve siyasal gelişmelerden odlukça etkilenmiş durumdadır. Bu durumda bankaların faizleri arttırmasına sebep olmuştur. Ekonomik anlamda güçlü ve istikrarlı birkaç banka dışında tüketici kredileri faizleri yüksek seviyelerde seyretmektedir. Bu sebeple en iyi faiz oranı ve en avantajlı tüketici kredisi kampanyaları bu anlamda kredi çekmek isteyenlerin kesinlikle kaçırmamanız gereken fırsatlar sunmaktadır.

Sizler için hazırladığımız 2018 yılı güncel tüketici faiz oranlarında 20.000 TL ve 24 ay vadeyi kıstas almış bulunmaktayız. Bilindiği gibi vadeler değiştikçe bankaların sunduğu faiz şartları da değişmektedir. ABank 1.45,Burgan Bank 1.59, Akbank 1.71, TEB 1.49, Türkiye İş Bankası 1.40, Garanti Bankası 1.71, QNB Finans bank 1.48,  Vakıfbank 1.35, Halk bank 1.38 ve İNG Bank ise 1.39 faiz oranları belirlemiş durumdadırlar. Bu oranlar kişilerin kredi notuna göre değişebilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu